Przejdź do głównej zawartości

Warszawski Dzień Zwierząt - 18.05.2019 r.

W minioną sobotę, 18.05.2019 r., miało miejsce wydarzenie pod nazwą 4. Warszawski Dzień Zwierząt. Impreza odbywała się w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Dla odwiedzających przewidziano porady specjalistów, warsztaty oraz konkursy z nagrodami. Wydarzenie to zostało zorganizowane zarówno dla osób, które posiadają już zwierzaka, jak i dla tych, którzy dopiero rozważają przyjęcie takiego. Dla nich nawet szczególnie, ponieważ w trakcie wydarzenia nie zabraknie psów ze Schroniska Na Paluchu, Fundacji Azylu pod Psim Aniołem, Mikropsy i wielu innych. 

W programie imprezy przewidziano takie atrakcje jak:
  • pokazy pierwszej pomocy zwierzętom,
  • darmowe porady behawiorystów,
  • porady adopcyjne,
  • konkursy z nagrodami,
  • porady psiej fryzjerki,
  • porady żywieniowe,
  • pokaz dog frisbee,
  • warsztaty jak zapobiegać pogryzieniom,
  • warsztaty komunikacji z psem za pomocą mowy ciała,
  • warsztaty jak przygotować psa do lata,
  • kącik fotograficzny,
  • wystawa zdjęć psów czekających najdłużej,
  • zlot psów adoptowanych z Palucha – mamy dla nich upominki.
Ze sceny dowodzili wydarzeniem Marzena Rogalska i Michał Olszański, ale można było również spotkać takie znane postacie jak Bartosz Żukowski, znany z roli Waldka Kiepskiego. Imprezie patronowali Dolina Noteci oraz TVP3 Warszawa.

Pomimo porannych burz i srogich opadów deszczu pogoda się zauważalnie poprawiła, przez co w wydarzeniu udział wzięło dużo widzów. Wielu z nich podejmowało temat adopcji, dopytywali wolontariuszy o konkretne zwierzęta, o procedury adopcyjne, stąd można podejrzewać, iż wielu podopiecznych schronisk znalazło nowe domy.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz "latających psów", czyli dog frisbee. Można było naocznie przekonać się, iż ten rodzaj aktywności dotyczy nie tylko wybranej grupy psów, ale praktycznie każdy pies może brać w niej udział. Dowodził tego niewielki terier Enzo.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[Arduino] Czujnik martwej strefy w lusterku bocznym

Poruszanie się motocyklem, w szczególności w mieście, związane jest z ryzykiem wjechania innemu uczestnikowi ruchu przed przysłowiową maskę. Jest to o tyle niebezpieczne, że mimo względnie niewielkich prędkości może dojść do wywrotki motocykla wraz z kierującym i pasażerem. Aby tego uniknąć trzeba umiejętnie korzystać z lusterek, jednak w przypadku motocykli są one na ogół dość małe i bardziej niż ma to miejsce w samochodach doświadczamy tzw. martwej strefy. Ogólnie rzecz biorąc jest to strefa w bliskiej odległości od motocykla, której nie widzimy w lusterku (trzeba się wychylić i spojrzeć w nie pod innym kątem albo odwrócić głowę), a w której może znaleźć się inny pojazd. Z pomocną ręką może przyjść nowoczesna elektronika. W niniejszym wpisie przedstawię bardzo prostą propozycję wykorzystania Arduino jako czujnika martwej strefy motocykla.  Oczywiście zamiast motocykla można wstawić każdy inny pojazd, a wręcz pomysł można potraktować jako czujkę alarmową (czujnik ruchu). Cały pro...

[Arduino] Trójkanałowy pomiar rezystancji

Moduł Arduino posiada kilka portów analogowych, poprzez które możemy mierzyć napięcie. Napięcie jest taką wielkością, że przy odrobinie wyobraźni i znajomości elektrotechniki w zasadzie każdą inną możemy sprowadzić właśnie do napięcia. Dzisiejszy projekt dotyczy trójkanałowego pomiaru rezystancji z wykorzystaniem Arduino. Oprócz modułu procesora wykorzystany będzie moduł wyświetlacza LCD. Dlaczego trójkanałowego? Ano dlatego, że taki układ można wykorzystać np. do pomiaru przenośnych uziemiaczy trójfazowych. 

Z psem na Turbacz

 Wyjazd wakacyjny nie musi się wiązać z zostawianiem psa w domu pod opieką rodziny czy sąsiadów, albo oddawaniem do psiego hotelu. Przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci czas ten można znakomicie spędzić wspólnie. Pewną propozycją dla osób posiadających psa lubiącego dalekie spacery może być wycieczka na Turbacz. Turbacz jest najwyższym szczytem Gorców, a jego wysokość to 1310 m.  Dojście z psem na szczyt możliwe jest legalnie niebieskim szlakiem z Łopusznej. O tyle zaznaczam legalność wejścia, ponieważ wstęp psów do parków narodowych jest w większości przypadków zabroniony, a Trubacz od północy otacza Gorczański Park Narodowy. Proponowany niebieski szlak jest to dość długi, bowiem ma około 11 km licząc od parkingu. Część turystów zostawia samochód na dzikim parkingu 3 km dalej po trasie szlaku, ale miejsca jest tam nie za dużo i może być problem. Poza tym umówmy się, że jak się idzie szlakiem to się idzie, a nie jedzie - do czego wrócę w innym wpisie. A zatem samochód zosta...